החלפת צילנדר

מנעול לחלון ולא רק לדלת – מדוע זה חשוב?
יולי 9, 2017
שירות פריצת רכבים או בתים
יולי 9, 2017

החלפת צילנדר

אמרה הידועה מספרת שלכל מנעול יש מפתח. וכשמגיע אותו מפתח, הוא נכנס היישר לתוך לבו של המנעול – הצילינדר. מהו הצילינדר
צילינדר הוא גוף בצורת גליל (ומכאן שמו) המהווה את היחידה המרכזית והחשובה ביותר במנגנון המנעול: הוא החלק האחראי על נעילת ופתיחת המערכת כולה. הצילינדר בנוי כך שבמרכזו תהיה בדרך כלל מערכת של פינים באורכים שונים. הזזתם של הפינים בצורה מסויימת על ידי מפתח בעל זיזים מותאמים, תגרום לסיבוב הצילינדר, ובעקבות תנועת הסיבוב ייפתח המנעול. מפתח שאינו מותאם לבליטות והשקעים הייחודים במנגנון המחורץ של אותו הצילינדר, לא יוכל לסובב אותו, והמנעול יישאר נעול.
החלפת צילנדר
מנעול מסוג זה הוא מהנפוצים בעולם. מערכת הנעילה באמצעות פינים היתה קיימת כבר במצרים העתיקה לפני אלפי שנה, ואילו מנעול הצילינדר המוכר לנו נוצר בסוף המאה ה-19.

החלפת צילינדר – מתי אנו זקוקים לה
אחד השירותים המבוקשים ביותר בעבודת המנעולן היא מלאכת החלפת צילינדר. הצורך בהחלפת צילינדר מתעורר לרוב כשישנה בעיה בפתיחתו ובנעילתו של המנעול. בעיות כאלו יכולות להיווצר כתוצאה מבלאי, כשמדובר בצילינדר ישן ושחוק, שהמפתח מתקשה לפתוח. לעתים נפגע הצילינדר בעקבות מפתח שנשבר בתוכו, או נתקע בפנים באופן שמצריך פריצה מקצועית כדי לפתוח את הדלת. לאחר הפריצה יש צורך בהחלפת הצילינדר הישן בחדש.

מאחר והצילינדר הוא החלק החשוב ביותר בתפעולו של המנעול, החלפת צילינדר ישן בצילינדר חדש פירושה מפתחות חדשים למנעול. בשל כך, החלפת צילינדר נעשית פעמים רבות בשל מעבר דירה, כשדיירי הבית החדשים מעדיפים לא לקחת סיכון לגבי אפשרות קיומם של עותקים נוספים למפתח בידיהם של הדיירים הקודמים. סיבה אחרת להחלפת צילינדר היא איבוד מפתחות, ובעקבותיהם חשש מהגעתם לידיים זרות. פריצות מהוות גם הן סיבה נפוצה להחלפת צילינדר, ולא רק למען הרגשת הביטחון של הדיירים: במקרים רבים הגנבים פוגעים בצילינדר הקיים במהלך הפריצה באופן שמנטרל את השימוש העתידי בו. החלפת צילנדר

החלפת צילנדר

הצילינדר נתקע באופן קבוע ואתם מתקשים לפתוח את הדלת – החלפת צילינדר היא הפיתרון, אך האם תוכלו לבצע אותה בעצמכם בלא קושי? במנעולים בסיסיים המנגנון פשוט וקל, וניתן לפרק את הצילינדר באמצעות הברגה. אולם כיום רבים מהמנעולים מורכבים יותר, ובמקרים שכאלו החלפת צילינדר מחייבת הזמנת מנעולן מומחה או פורץ מנעולים (במידה והצילינדר נפגע באופן שאינו מאפשר את פתיחת הדלת מנעילתה), ושימוש בציוד מיוחד.

פרט למנגנון הפינים המחורץ הרגיל, קיימים מנעולי צילינדר מתוחכמים יותר. למשל, מנעול שפועל בעזרת מנגנון קומבינציה, דמוי מנגנון של כספת: הוא מורכב מדיסקיות שעליהן סימוני אותיות או מספרים. פתיחת המנעול נעשית על ידי סיבוב הדיסקיות בהתאם לקוד ספציפי. רק הקוד המדוייק יוכל לשחרר את פיני הנעילה. סוגים אחרים של צילינדרים מוגנים מפני קידוח על ידי שימוש בפלדה מחוסמת, או כאלו שניתנים לפתיחה על ידי מפתחות מיוחדים, שאינם ניתנים לשכפול סטנדרטי.

מנעולן או פורץ מנעולים מיומן לא יתקשה להתמודד עם כל אלו, ויוכל לדאוג לפריצת המנעול ולהחלפת צילינדר תוך פחות מחצי שעה. מיגון וביטחון מספקים שירותי מנעולנים מקצועיים, בעלי אישור עיסוק ממשטרת ישראל וחברי ארגון המנעולנים בישראל. מומחי מיגון וביטחון זמינים ומוכנים לשירותכם 24 שעות ביממה, לטיפול החלפת צילינדר מהיר ויעיל.